futbal

Rok 2018:
futbal

Žiaci - SOFZ I.B trieda sezóna 2018/2019

Naši najmladší futbalisti žiaci vstupujú do novej sezóny zápasom 1. kola na domácom trávniku v sobotu 25.8.2018 o 14.00 hod. proti tradičnému súperovi z Nálepkova. Žiaci odohrali pod vedením trénera Radovana Kandrika dva prípravné zápasy. V prvom 18.8.2018 sobotu vyhrali na pôde OŠK Maria Huta  5:1. Dňa 22.8.2018 v domácom zápase porazili FK Slovan Gelnicu 3:1. Káder mužstva sa trocha obmenil. Žiacky vek ukončili Kandráš, Plichta, Pribičko a dve dievčatá Slávka Jakubišinová a Pavlínka Puškárová. Mužstvo zatiaľ doplnili Ľubomír Palko z Košickej Belej a naši chlapci Dominik Jalč a Samuel Leško. Verím, že si žiaci vylepšia minuloročné 6. miesto v tabuľke SOFZ.

futbal  futbal

Týmto pozývam všetkých našich fanúšikov, aby prišli v sobotu povzbudiť našich malých futbalistov a v nedeľu dopelých.

FK Slovan Veľký Folkmar - dospelí - jeseň 2018

SOFZ 3.kolo:

Sokol  Chrasť n/H  -  FK Slovan Veľký Folkmar  8:2  /4:0/.  Naše góly: Tomáš Pástor a Jozef Vietoris

Zostava mužstva:  1 Vida – 2 Tomaško st. /ŽK/ 3 Huľvej 4 Hrobko 6 Burián – 7 Kušnirák 8 Jakubišin 16 Tomaško ml. /K/ 5 Roth – 9 Cmor 11 Kočík. Striedali: 12 Čabra, 13 Jalč, 14 Vietoris 15 Pástor

Tento zápas nášmu mužstvu vôbec nevyšiel. Po 15 minútach sme už prehrávali 3:0. V druhom polčase padali góly na obidvoch stranách. Na 6:1 upravil svojim prvým zásahom nový mladý hráč Tomáš Pastor, ktorý prišiel zo Ždane. Na 6:2 znižoval nestárnuci Jozef Vietoris. Vo svojom 219-tom zápase v našom drese strelil už 126-tý gól, čím drží absolutný rekord streleckej tabuľky v novodobej histórii našho FK. Po inkasovaní dvoch gólov sme nakoniec prehrali vysoko 8:2. Dúfajme, že sa to budúci víkend v dmácom zápase proti Smižanom zlepší.

V nedeľu 12.8.2018 odohralo naše mužstvo zápas 2.kola SOFZ na domácom ihrisku proti TJ Lokomotíva Margecany. Pred cca 150 divákmi sme prehrali 1:2 /0:2/ Hostia boli silným súperom . Po našich chybách sme dostali v prvom polčase 2 góly. Po zmene strán sme sa zlepšili, ale podarilo sa nám iba skorigovať skóre na konečných 1:2 gólom Dalibora Čuchrana. Domáci si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu.

Zostava našeho mužstva: 1 Vida - 3 Varga, 4 Hrobko, 5 Gaľo, 6 Burián - 7 Huľvej, 8 Jakubišin, 10 Tomaško ml. /K/, 11 Kočík, 12 Čabra. 30 Cmor. Striedali: 2 Roth,14 Červený,9 Čuchran, 16 Tomaško st.

futbal futbal

V nedeľu 5.8.2018 sa začala sa nová futbalová sezóna. Naše mužstvo v prvom jesennom kole VI. Ligy SOFZ porazilo na domácom ihrisku Spartak Bystrany 2:1 / 1:0 /. Stretnutie bolo veľmi dobré a dramatické. Vyhrávali sme v prvom polčase 1:0 gólom Michala Čabru. Na 2:0 zvýšil v druhom polčase Marek Tomaško ml. Potom bol vylúčený náš hráč Martin Kušnirák za odplácaneie a sotenie do súpera. Po faule na Jakuba Kočíka bol následne vylúčený aj hráč hostí. Na konci zápasu kopali hostia dva pokutové kopy, ale premenili iba jeden. Najlepší hráč na ihrisku brankár Marek Vida jednu jedenástku chytil a tak sme napokon zaslúžene vyhrali. Po roku a pol sme si do tabuľky konečne pripisali 3 body. Naposledy sme vyhrali 29.10.2016 v Rudňanoch v 15. kole IV.ligy. Odvtedy nasledovalo 45 prehier v rade. Ale hovorí sa že každá séria raz skončí.

Naša zostava:  1 Vida - 2 Roth, 3 Varga Ján, 4 Hrobko, 5  Gaľo - 6 Burián, 7 Kušnirák 8 Jakubišin 9 Čuchran - 11 Kočík 16 Tomaško Marek ml. /K/.
Striedali: 12 Čabra, 13 Jalč, 15 Varga Ľubomír.

Dňa 7. júla 2018 sa na miestonom futbalovom ihrisku uskutočnil 4. ročník futbalového turnaja O pohár starostu obce Veľký Folkmar.futbal

Najlepší strelec: Marek Tomaško, ml.

Dňa 29. júla 2017 sa na futbalovom ihrisku uskutočnil 3. ročník futbalového turnaja O pohár starostu obce Veľký Folkmar.turnaj

27 zápasov: 15 výhier, 2 remízy, 10 prehier, skóre 146:56, body 47

Dňa 2. júla 2016 sa na tubalovom ihrisku v našej obci uskutočnil Pouličný futbalový turnaj o Pohár starostu obce. Zúčastnilo sa ho 40 hráčov rôznehov veku v štyroch mužstvách. Konečné poradie podľa umiestnenia:

2. Valal - Hamrik

3. FC Dynamit

4. New Street

Najlepší brankár - Marek Vida

Sponzori: obec Veľký Folkmar, Ing. Imrich Petkáč, Niko, s.r.o., Hostinec Ščurková, poľovnícke združenie, FK Slovan Veľký Folkmar, doc. Ing. Róbert Grega, Phd.